środa, 25 maja 2011

Uprawa warzyw na działce, szklarni.

  1. Warzywa posiane wcześnie, na przełomie kwietnia i maja potrzebują osłony przed przymrozkami. Najlepszą i najtańszą metodą jest stosowana folia lub włókniną. Pozwala ona chronić nasz ą uprawę przed nagłym przymrozkiem i nie przepuszcza zimnego powietrza do rośliny. Ja stosuję ją na wieczór w okresie od kwietnia do połowy maja na noc nakrywając warzywa. Dlatego łatwiej znoszą one przesadzanie i lepiej rosną bo włóknina nie przepuszcza wilgoci a ja raczej zatrzymuje stwarzając że mniej wysycha ziemia.
  2. Jeśli na danym terenie zauważyliśmy duże ilości szkodników powinniśmy zastosować ekologiczne metody zwalczania ich. Pierwszą z nich jest sadzenie roślin które odstraszają szkodniki np. czosnek, nagietek, 
  3. Jeśli są to zwierzęta typu kret to JEDYNĄ i sprawdzona metodą jest nalanie szklanki ropy w tunel kreta. porządne zasypanie ziemią i mocne ubicie stopami ziemi aby korzenie warzyw nie wystawały i nie uschły.
  4. Gdy już wzejdą posiane przez nas wcześniej warzywa, wówczas ziemię między tymi rządkami należy spulchniać, niszcząc jednocześnie wschodzące chwasty. Gdy nasze siewy są jeszcze małe i wolno rosną musimy regularnie odchwaszczać zasiewy. Chwasty rosną szybciej,  bo zabierają warzywom światło, wodę i składniki mineralne bez których są słabe i powoli rosną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz